Director: Dr.Ing. Cristina ALBU

 

Adresa:

Biblioteca Centrala, Splaiul Independentei 313 Corp A, parter

E-mail:

cristina.albu@upb.ro

 

 

Serviciul Dezvoltarea Colectiilor
Biroul de Evidenta si Prelucrarea Colectiilor

Adresa:

Biblioteca Centrala, Splaiul Independentei 313 Corp C, parter

Adresa:

Biblioteca Centrala, Splaiul Independentei 313 Corp C, parter

       

 

Predescu Carmen, bibliotecar S, c_predescu@library.pub.ro;

Tel: 021.402.9060

Vasile Gabriela, bibliotecar S, g_vasile@library.pub.ro;

Tel: 021.402.9059

Oelberg Denise, bibliotecar S, d_oelberg@library.pub.ro; Tel: 021.402.9061

Rogojina Mioara, bibliotecar M, m_rogojina@library.pub.ro; Tel: 021.402.9059

 

Stanciu Georgeta, bibliotecar S, g_stanciu@library.pub.ro;

Tel: 021.402.9058

       
Biroul de Cercetare si Informare Bibliografica
Sala de Referinte si Sala de Periodice

Adresa:

Biblioteca Centrala, Splaiul Independentei 313 Corp C, parter

Adresa:

Biblioteca Centrala, Splaiul Independentei 313 Corp B, parter

       

 

Nesu Rodica, bibliotecar S, r_nesu@library.pub.ro;

Tel: 021.402.9058

 

 

Cristian Adriana, bibliotecar S, a_cristian@library.pub.ro

Tel: 021.402.9055

Stancu Cornelia, bibliotecar S, c_stancu@library.pub.ro

Tel: 021.402.9054

   

 

Program cu publicul:L, Ma, J, V: 8:30 - 15:30

Mi: 8:30 - 18:00

       
.
Biblioteca domeniu Mecanic
Biblioteca domeniu Electric

Adresa:

Biblioteca Centrala, Splaiul Independentei 313 Corp C, etaj 2

Adresa:

Biblioteca Centrala, Splaiul Independentei 313 Corp C, etaj 3

       

 

Lupu Daniela, bibliotecar S, d_lupu@library.pub.ro

Tel: 021.402.9067

Neacsu Nicoleta, bibliotecar M, n_neacsu@library.pub.ro

Tel: 021.402.9065

Negrut Valeria, bibliotecar M, v_negrut@library.pub.ro

Tel: 021.402.9065

Tanase Cristina, bibliotecar S, sc_tanase@library.pub.ro

Tel: 021.402.9065

 

Pistol Niculina, bibliotecar S, n_pistol@library.pub.ro

Tel: 021.402.9069

Dumitru Gabriela, bibliotecar M, gr_dumitru@library.pub.ro;

Tel: 021.402.9070

Juganaru Ionica, bibliotecar M, i_juganaru@library.pub.ro; Tel: 021.402.9070

Andreescu Daniela, bibliotecar S, d_andreescu@library.pub.ro;

Tel: 021.402.9070

   

Program cu publicul: L, Ma, J, V: 8:30 - 15:30

Mi: 8:30 - 18:00

Program cu publicul: L, Ma, J, V: 8:30 - 15:30

Mi: 8:30 - 18:00

 

 

Biblioteca de Literatura si Stiinte Socio - Economice

Biblioteca domeniu Chimie

Adresa:

Biblioteca Centrala, Splaiul Independentei 313 Corp C, etaj 4

Adresa:

Str. Grivitei 132 (local Polizu), corp L, cam. 028

    Tel.: 021.402.39.24
       
 

Mantea Laura, bibliotecar S, l_mantea@library.pub.ro;

Tel: 021.402.9071

Cumpanasu Claudia Maria, bibliotecar S, mc_cumpanasu@library.pub.ro;

Tel: 021.402.9073

 

Andrioae Eugenia, bibliotecar S, e_andrioae@library.pub.ro;

Tel: 021.402.3924

Anghel Elena, bibliotecar S, e_anghel@library.pub.ro;

Tel: 021.402.3924

Iancu Mihaela, bibliotecar S, m_iancu@library.pub.ro;

Tel: 021.402.3924

 

 

 

 

Program cu publicul: L, Ma, J, V: 8:30 - 15:30

Mi: 8:30 - 18:00

Program cu publicul: L, Mi, V: 8:30 - 15:30

Ma, J: 12: 30 - 19:00

 

Imprumut interbibliotecar intern (ILL)

Adresa:

Biblioteca Centrala, Splaiul Independentei 313 Corp C, etaj 3

  Sala centrala de lectura
    Adresa: Biblioteca Centrala, Splaiul Independentei 313 Corp C, parter
 

Pistol Niculina, bibliotecar S, n_pistol@library.pub.ro;

Tel: 021.402.9069; 021.402.9070

 

Program zilnic

(L, M, Mc, J, V, S, D): 8:00-23:00