Adresa:

Biblioteca Centrala, Splaiul Independentei 313 Corp A, parter

E-mail:

biblioteca@upb.ro

Telefon:

021.402.9068

Serviciul Dezvoltarea Colectiilor
Biroul de Evidenta si Prelucrarea Colectiilor

Adresa:

Biblioteca Centrala, Splaiul Independentei 313 Corp C, parter

Adresa:

Biblioteca Centrala, Splaiul Independentei 313 Corp C, parter

       

 

Predescu Florentina Carmen, Bibliotecar S, florentina.predescu@upb.ro;

Tel: 021.402.9060

Vasile Gabriela, Bibliotecar S , gabriela.vasile@upb.ro;

Tel: 021.402.9059

Oelberg Denise, Bibliotecar S, denise.oelberg@upb.ro; Tel: 021.402.9061

Ioja-Marica Natalia, Adminstrator financiar, natalia.ioja@upb.ro; Tel: 021.402.9061

 

 

Stanciu Georgeta, Bibliotecar S, georgeta.stanciu@upb.ro; Tel: 021.402.9058

       
Biroul de Cercetare si Informare Bibliografica
Sala de Referinte si Sala de Periodice

Adresa:

Biblioteca Centrala, Splaiul Independentei 313 Corp C, parter

Adresa:

Biblioteca Centrala, Splaiul Independentei 313 Corp B, parter

       

 

 

Nesu Rodica, Bibliotecar S, rodica.nesu@upb.ro;

Tel: 021.402.9058

 

 

 

Stancu Cornelia, Bibliotecar S, cornelia.stancu@upb.ro; Tel: 021.402.9054

Birzu Florica, Bibliotecar M, florica.birzu@upb.ro;

Tel: 021.402.9054

   

 

Program cu publicul:L, Ma, J, V: 8:30 - 15:30

Miercuri: 8:30 - 18:00

 

       
.
Biblioteca domeniu Mecanic
Biblioteca domeniu Electric

Adresa:

Biblioteca Centrala, Splaiul Independentei 313 Corp C, etaj 2

Adresa:

Biblioteca Centrala, Splaiul Independentei 313 Corp C, etaj 3

       

 

Lupu Daniela, Bibliotecar S , daniela.lupu0307@upb.ro

Tel: 021.402.9067

Neacsu Nicoleta, Bibliotecar M, nicoleta.neacsu@upb.ro

Tel: 021.402.9065

Negrut Valeria , Bibliotecar M , valerica.negrut@upb.ro

Tel: 021.402.9065

Tanase Sanda Cristina, Bibliotecar S, sanda.tanase@upb.ro

Tel: 021.402.9065

 

Pistol Niculina, Bibliotecar S, niculina.pistol@upb.ro

Tel: 021.402.9069

Dumitru Gabriela Ruxandra, Bibliotecar M, gabriela.dumitru77@upb.ro;

Tel: 021.402.9070

Juganaru Ionica, Bibliotecar M, ionica.juganaru@upb.ro; Tel: 021.402.9070

Andreescu Daniela, Bibliotecar S, daniela.andreescu62@upb.ro;

Tel: 021.402.9070

   

Program cu publicul: L, Ma, J, V: 8:30 - 15:30

Miercuri: 8:30 - 18:00

 

Program cu publicul: L, Ma, J, V: 8:30 - 15:30

Miercuri: 8:30 - 18:00

 

 

 

Biblioteca de Literatura si Stiinte Socio - Economice

Biblioteca domeniu Chimie

Adresa:

Biblioteca Centrala, Splaiul Independentei 313 Corp C, etaj 4

Adresa:

Str. Grivitei 132 (local Polizu), corp L, cam. 028

    Tel.: 021.402.39.24
       
 

Mantea Laura Anca, Bibliotecar S, laura_anca.mantea@upb.ro;

Tel: 021.402.9071

Cumpanasu Claudia Maria, Bibliotecar S, claudia.cumpanasu@upb.ro;

Tel: 021.402.9073

Preda Romulus Constantin, Administrator financiar, romulus.preda@upb.ro; Tel: 021.402.9071

 

Anghel Elena, Bibliotecar S, elena.anghel0905@upb.ro;

Tel: 021.402.3924

Iancu Mihaela, Bibliotecar S, mihaela.iancu@upb.ro;

Tel: 021.402.3924

Costache Flavia Valentina, Bibliotecar S, flavia.costache@upb.ro; Tel: 021.402.3924; 021.402.3880

 

 

 

 

Program cu publicul: L, Ma, J, V: 8:30 - 15:30

Miercuri: 8:30 - 18:00

 

Program cu publicul: L, Ma, J, V.: 8.30 - 15.30

Miercuri: 8:30 - 18:00

 

 

Imprumut interbibliotecar intern (ILL)

Adresa:

Biblioteca Centrala, Splaiul Independentei 313 Corp C, etaj 3

  Sala centrala de lectura
    Adresa: Biblioteca Centrala, Splaiul Independentei 313 Corp C, parter
 

Pistol Niculina, Bibliotecar S, niculina.pistol@upb.ro;

Tel: 021.402.9069; 021.402.9070

 

Program: Luni - Duminica: 8.30 - 20.00

(intre orele 12.00 - 13.00 se procedeaza la igienizarea salii)

 

 

   

 

 

 

 

 

 

  Receptie
    Adresa: Biblioteca Centrala, Splaiul Independentei 313 Corp C, parter
 

 

 

Program: 8.30 - 15.30

Tanase Carmen Mihaela, Administrator financiar, carmen.tanase@upb.ro

(intre orele 12.00 - 13.00 se procedeaza la igienizarea salii)